Untitled Document
Untitled Document
Saç Ekimi
Diğer adıyla saç nakli sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden genellikle iki kulak arkası,enseden alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir. Bir nevi doku naklidir.Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi ile son derece doğal görünümler elde edilebilmektedir. Bu sayede saç kaybına bağlı kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakli ile düzeltilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlanabilmektedir. Kimler saç ektirebilir? 

Kaş Ekimi

Kaşlar insan yüzündeki en önemli estetik unsurlardan bir tanesidir. Kaşlarda yapılacak en ufak değişiklikler bile kişinin ifadesini, görünümünü çok ciddi şekilde değiştirebilmektedir. Saç ekimi uygulamalarında edindiğimiz tecrübeler ve bilgi birikimleri sayesinde bugün estetik cerrahi kapsamında kaşlara yönelik olarak istediğimiz
müdahaleleri yapabilmekteyiz. Hangi sebeple olursa olsun dökülmüş olan kaşları yeniden oluşturabildiğimiz gibi, mevcut kaş yapısını yapacağımız kaş ekimi ile kalınlaştırabilmekte veya kaşları istediğimiz estetik formda kalıcı olarak yeniden oluşturabilmekteyiz. Kaş ekiminin başarısında estetik cerrahınızın deneyimi ve sanatsal bakış açısı son derece önemlidir.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkekler için sağlıklı saçlar iyi görünüm için ne kadar önemliyse , saç ve bıyık da özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşıyabiliyor. Fakat bazen erkekler istedikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sahip olmayabilir. Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği'nin (ISHRS) 2008 yılında yayınladığı istatistiksel rakamlara göre, özellikle saç nakli konusunda kişilerin bilgilenmesiyle Türkiye ve bu ülkeye yakın coğrafyalarda sakal ve bıyık nakli uygulamalarında yüzde 110 oranında yükseliş olduğu gözlenmiştir.