Untitled Document
Untitled Document
style> strong{ color:#931b1e}
Kaş Ekimi
 
Kaşlar insan yüzündeki en önemli estetik unsurlardan bir tanesidir. Kaşlarda yapılacak en ufak değişiklikler bile kişinin ifadesini, görünümünü çok ciddi şekilde değiştirebilmektedir. Saç ekimi uygulamalarında edindiğimiz tecrübeler ve bilgi birikimleri sayesinde bugün estetik cerrahi kapsamında kaşlara yönelik olarak istediğimiz
müdahaleleri yapabilmekteyiz. Hangi sebeple olursa olsun dökülmüş olan kaşları yeniden oluşturabildiğimiz gibi, mevcut kaş yapısını yapacağımız kaş ekimi ile kalınlaştırabilmekte veya kaşları istediğimiz estetik formda kalıcı olarak yeniden oluşturabilmekteyiz. Kaş ekiminin başarısında estetik cerrahınızın deneyimi ve sanatsal bakış açısı son derece önemlidir.
 
Kaş ekimi kimlere yapılabilir?
 
Kaş ekimi bu işlemin gerçekleştirilmesine engel bir sağlık problemi olmayan erkek ya da kadın tüm bireylere güvenli bir şekilde uygulanabilir.
 
Kaş ekimi ile neler yapılabilir?
 
Kaş ekimi işlemi ile her ne sebeple olursa olsun tamamen dökülmüş kaşlar yeniden oluşturulabilir ya da mevcut kaşların şekli ve kalınlığı, yoğunluğu istediğimiz şekilde değiştirilebilir. Ayrıca kaş bölgesine yapılmış olan kalıcı makyaj ya da dövmeler, yara izleri kaş ekimi ile kapatılabilir.
 
Kaş ekimini kimler yapmalıdır?
 
Kaş ekimi mutlaka saç ekimi ve Fue konusunda deneyimli bir estetik cerrahi uzmanı ve ekibi tarafından yapılmalıdır.
 
Kaş ekimi nasıl yapılır ve ne kadar sürer?
 
Kaş ekimi tıpkı saç ekimi gibi lokal anestezi altında yapılır. Saç köklerinin alınacağı 8-10cm uzunluğunda 1-2 cm genişliğinde bir alan traş edilir. Kökler bu alandan FUE yöntemiyle tek tek alınarak hazırlanır. Kişinin isteklerine göre planlanmış ve çizimi yapılmış olan kaş bölgesinde uygun açılarda hazırlanan kanallara kökler teker teker yerleştirilir. İki taraflı tam kaş ekimi yaklaşık 1,5-2 saat sürerken, kısmi kaş kayıplarında yapılacak kaş ekimi yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. İşlemden sonra kişi normal günlük hayatına hiçbir kısıtlama olmaksızın dönebilmektedir.
 
Nasıl bir kaş şekli planlanmalıdır?
 
Estetik açıdan çekici bir kaş görüntüsünün standartları ve formu belirlenmiştir. Yüz estetiğindeki tecrübelerime ve estetik anlayışıma bağlı olarak kaş ekimi planlaması sırasında ben aktif olarak önerilerde bulunmaktayım, ancak en az benim önerilerim kadar önemli olan diğer bir unsur, kişinin isteklerinin iyi anlaşılmasıdır. Bu sebeple planlama sırasında en iyiyi yakalayabilmek adına defalarca çizim yapılarak, istenen kaş formu ve şekli belirlenmektedir. Bu çizimlere kaş ekimi yapılacak kişide aktif olarak katılmaktadır.
 
Kaş ekimi sonrası süreç nasıldır?
 
Kaş ekimi sonrasında ilk bir haftalık süre içinde, ekim yapılan alanda küçük pullanmalar olur ve birinci haftanın sonunda bu pullanmalar ortadan kaybolur. 4-6 hafta içinde ekilen kaşlarda dökülme olabilir, ardından köklerden yeniden kaşlar çıkmaya başlar ve 6 aylık bir süreçte artık kendi kaşlarınıza tamamıyla kavuşmuş olursunuz. İşlem sonrası saç köklerinin alındığı alanda ise en ufak bir iz dahi kalmamaktadır.
 

 


Sakal, Bıyık ve Favori Nakli

   
k Erkekler için sağlıklı saçlar iyi görünüm için ne kadar önemliyse , saç ve bıyık da özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşıyabiliyor. Fakat bazen erkekler istedikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sahip olmayabilir. Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği'nin (ISHRS) 2008 yılında yayınladığı istatistiksel rakamlara göre, özellikle saç nakli konusunda kişilerin bilgilenmesiyle
Türkiye ve bu ülkeye yakın coğrafyalarda sakal ve bıyık nakli uygulamalarında yüzde 110 oranında yükseliş olduğu gözlenmiştir.
 
Sakal veya bıyık neden dökülür?
 
Sakalın yoğunluğu, dokusu ve kıl kalitesi tamamen genlerin kontrolü altında bulunur. Ergenlik çağına girdikten sonra üç yıl süresince sakal kılları kalınlaşarak terminal formlarını alırlar. Erkeklik hormonu seviyelerinde önemli bir değişiklik gerçekleşmediğinde sakal kılları bu karakteristik özelliklerini korur. Saçsız bölgelerde yeni saç çıkarmanın kozmetik ya da ilaç yoluyla bir tedavisi henüz yoktur. Bu durum sakal ve bıyık içinde geçerlidir. Bunun için çözüm sakal ve bıyık ekimidir. Sakal ve bıyık kaybı otoimmün hastalıklar kadar cilt hastalıklarına bağlı da oluşabilir. Bunların dışında en ağır tabloyu hormonal dengesizlikler oluşturabilir. Erkeklerde erkeklik hormonu testosteron eşik seviyenin altına düştüğünde kontrol edilmelidir. Alopecia areta adlı hastalıkta da sakal dökülmesi gerçekleşebiliyor.
 
Sakal ve bıyık nakli kimlere yapılır?
 
Sakal, bıyık ekimi hormonların bazal seviyeye yerleştiği 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Favorilerini uzatmak isteyen, iki günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler için bu işlem tercih edilir. Sakal ve bıyık ekimi hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan sağlıklı tüm erkeklere uygulanabilir. Yara izi olan bölgeye ekim yapmak en çok uygulanan girişimlerden biridir.
 
Sakal ve bıyık nakli nasıl gerçekleştirilir?
 
Saç kılı olan herkese sakal-bıyık nakli yapılabilir. İki kulak arasındaki ensenin hemen üstündeki ince telli bölge veya kulak üstlerinden saç kökleri alınarak operasyon gerçekleştirilir. Aynen saç naklinde olduğu gibi sakal ve bıyık ekiminde saç traşını kabul edenlere FUE, saçını traş etmek istemeyenlere FUT yöntemiyle girişim uygulanır. Ekim günü kırmızı kabuklar halinde iyileşen cilt bir hafta sonra hiç bir iz kalmadan eski görüntüsüne kavuşur. Yüz kılı naklinden sonra aynı saçta olduğu gibi hiçbir ciddi ağrı ya da acı oluşmaz. Girişimden yaklaşık sekiz ila on hafta sonra sonuç kendini göstermeye başlar. Sakal ve bıyık bölgesine ekilen saç telini, yani var olan sakal ve saç kılını çıplak gözle birbirinden ayırmak mümkün olmaz. Sonuç doğal ve kalıcı olur.